Záštity

Děkujeme za podporu a důvěru generálnímu řediteli České televize Petru Dvořákovi a generálnímu řediteli Českého rozhlasu René Zavoralovi.

 

Petr Dvořák

Generální ředitel České televize

Falešné zprávy a dezinformace, které znali již obyvatelé antického Řecka, jsou negativním fenoménem dnešní doby. Není divu, že si je jako téma letošního ročníku vybral i festival Jeden svět.

Základním předpokladem pro to, aby se fake news nemohly uchytit a šířit, je informovaná veřejnost. A právě v této oblasti hraje Česká televize zásadní roli. Naše zpravodajství sledují denně miliony lidí a obyvatelé Česka jej považují za důvěryhodný zdroj informací. Událostem ČT věří dokonce více, než třeba Britové zpravodajství své stanice BBC. Tato důvěra nás nesmírně těší, zavazuje a žene dopředu.

Partnerství s festivalem Jeden svět dlouhodobě poukazuje na řadu zásadních otázek dnešní doby, otevírá důležitá témata v kontextu a k utváření informované společnosti nám všem výrazně pomáhá.

 

René Zavoral

Generální ředitel Českého rozhlasu

Vážení festivaloví hosté,

těší mě, že se Český rozhlas opět stává hlavním mediálním partnerem mezinárodního festivalu Jeden svět. Festivalu, který je díky svému diskusnímu pojetí témat, jež rezonují společností, jednou z největších kulturně-vzdělávacích událostí v Evropě.

Český rozhlas a Jeden svět mají mnoho společného. Vytváříme prostor pro různorodé názory, nabízíme aktuální, pestrá i menšinová témata a hlavně chceme být přístupní všem. V letošním roce nás dokonce spojí i krásné univerzitní město Olomouc, ve kterém se v průběhu třetího březnového týdne nezávisle na sobě potkáme. Jeden svět zde bude prezentovat svou regionální část, Český rozhlas pak svůj tradiční festival rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio. Dvě instituce, dva festivaly mezinárodního rozměru a jedno město, právě takový bude přelom konce zimy a začátku jara.

Festivalu Jeden svět bych rád popřál mnoho spokojených návštěvníků a hodně úspěchů jak při letošním ročníku, tak i při těch budoucích. Už jen z toho důvodu, že tematika lidských práv je stále živá, významná a ve světle událostí ve světě možná aktuálnější více než kdy jindy.