ProgramPátek 16. 03.

18:00 Cizinec v ráji Kino Svratka, Brněnská 152, Tišnov

více o filmu

20:15 Čističi Kino Svratka, Brněnská 152, Tišnov

více o filmu

Sobota 17. 03.

16:30 Za hranicemi možností Kino Svratka, Brněnská 152, Tišnov

více o filmu

18:00 Mečiar Kino Svratka, Brněnská 152, Tišnov

více o filmu

20:15 Až přijde válka Kino Svratka, Brněnská 152, Tišnov

více o filmu

Neděle 18. 03.

14:00 Švéd v žigulíku Centrum sociálních služeb, Králova 1742, Tišnov

více o filmu

17:00 Poslední svého druhu Kino Svratka, Brněnská 152, Tišnov

více o filmu

19:00 V zajetí Kino Svratka, Brněnská 152, Tišnov

více o filmu

okynko-tisnov-mala

Jan Pernica

Hlavní koordinátor

Vážení přátelé, příznivci kvalitních dokumentů a festivalu Jeden svět,

dovolte mně, abych Vás jménem všech, kteří se na festivalu podílejí pozval na letošní, již sedmý ročník festivalu Jeden svět Tišnov.

I když téma letošního ročníku „Aktualizace systému“ odkazuje hlavně k současné informační době a problémům s přílivem a pravdivostí informací, snažili jsme se pro vás vybrat různorodé snímky, které reflektují celosvětově důležitá a aktuální témata. Zahajovací snímek „Cizinec v ráji“ nám pomůže se vžít do pocitů migrantů a odpovědět na otázku, jak se migranti v Evropě cítí a co očekávají. Tematicky velice blízko hlavnímu tématu festivalu má snímek „Čističi“, který ukáže, co se skrývá za oponou sociálních sítí a proč je ne vše, co publikujeme na sociálních sítích, také zveřejněno. Z české produkce uvedeme premiérově snímek režisérky Terezy Nvotové „Mečiar“, který je nominován na Českého lva, dále snímek Jana Geberta „Až přijde válka“ o nebezpečí paramilitárních jednotek na Slovenku, který reprezentoval Česko na Berlinale, a v neposlední řadě snímek „Švéd v žigulíku“, který bude promítnut v Centru sociálních služeb Tišnov. Jaké jsou hranice sportu a jak vypadá příprava na olympijské hry v ruském podání poodhalí snímek "Za hranicemi možností". V nedělním večerním programu se v maďarském snímku "V zajetí" vydáme po stopách novodobého otroctví a ve filmu „Poslední svého druhu“ nahlédneme do Afriky za divokými zvířaty a bohužel i pytláky.

V rámci doprovodného programu jsme pro vás připravili "Improshow pro Jeden svět" brněnské impro skupiny "Střídavá péče", která se bude konat ve středu 14/3 v divadelním sále ZUŠ.

Jan Pernica

Hlavní koordinátor

http://www.tisnov.cz/
 https://www.mekstisnov.cz/
https://www.facebook.com/skolazahrada/
http://www.subterra.cz/mainpage.tab.cs.aspx
http://tepos.cz/
http://lekarnaarnica.cz/
https://www.e-pohon.cz/
http://sebevedome.tisnovsko.eu/