Náš nový prezident

Náš nový prezident

Náš nový prezident

Russia, USA | 2018 | 78 min.


Kategorie: Panorama

Jazyk: Anglicky, Rusky

Titulky: Anglické, České

Unikátní snímek umožňuje na vlastní kůži zažít působení propagandy, kterou Kreml denně masíruje vlastní obyvatelstvo a všechny, kdo jsou ochotni uvěřit těm nejabsurdnějším konspiračním zkazkám. Třeba té, proč by se Donald Trump měl stát prezidentem USA.

O praktikách ruské propagandy se v posledních letech mluví čím dál častěji, málokdo ale tuší, jak doopravdy funguje. Neotřelý dokument je založen na sestřihu stovek útržků z vysílání ruských televizních stanic. Dohromady dávají příběh o tom, jak Kremlem ovládaná média ruským občanům podsunula přesvědčení, že Hillary Clinton je nebezpečím pro celý svět a že Donald Trump je jeho záchranou. Lži, manipulace, překrucování. Všechny tyto nástroje se šíří v rychlém sledu z obrazovek jako infekce, které se lze jen stěží dlouhodobě bránit.

 

Fake news, dezinformace, hoaxy – jak je poznat a nenaletět jim v době, kdy jsme denně zahlceni množstvím zpráv, které nestíháme pečlivě číst? Díky inciativě Zvol si info si v tom po jedné z projekcí filmu Náš nový prezident  můžete udělat pořádek. Zástupci iniciativy vám představí nejzáludnější dezinformační zprávy a pomohu vám zorientovat se v nástrahách rychlého online světa. V Česku proti šíření dezinformací bojují také Manipulátoři.cz, StopFake, FactCzech, HateFree nebo Demagog.cz. Podpořte je a šiřte výsledky jejich práce.

SalesProjekce

07. 03. 18:00 Kino 35 Debata Vstupenky
11. 03. 20:30 Lucerna - velký sál Česká premiéra Debata Vstupenky
14. 03. 19:45 Evald Vstupenky

Projekce v regionech

16. 03. 18:00 Brno: Univerzitní kino Scala, Moravské náměstí 3, Brno
20. 03. 20:30 Znojmo: Kino Svět, Havlíčkova 968/7, Znojmo
20. 03. 20:00 Plzeň: Moving Station, Koperníkova 574/56, Plzeň
22. 03. 21:00 Brno: Moravská galerie v Brně - UMPRUM, Husova 14, Brno
24. 03. 18:30 Olomouc: Muzeum umění – sál Divadla hudby, Denisova 47, Olomouc
05. 04. 18:00 Pardubice: Divadlo 29, Svaté Anežky České 29, Pardubice
06. 04. 20:00 Sušice: Prostor, Lerchova 926, 342 01, Sušice
06. 04. 18:00 Polička: Divadelní klub, Vrchlického 53, Polička
07. 04. 10:00 Třinec: Městská knihovna, Lidická 541, 739 61 Třinec
08. 04. 17:00 Ostrava: Klub Atlantik, ul. Československých legií 7, 702 00, Ostrava
08. 04. 17:15 Ústí nad Orlicí: Malá scéna, Havlíčkova 621, Ústí nad Orlicí
08. 04. 17:00 Pelhřimov: Hotel Slávie, Masarykovo náměstí 29, Pelhřimov

Další filmy z tematické kategorie Panorama

24. ulice

24. ulice

Příběh o těžkém údělu stárnoucích obyvatel Číny, kteří nedokážou držet krok s modernizací země, se v případě pouličního prodejce Sua proměňuje v rodinné drama.

Bez oddechu

Bez oddechu

Chronický únavový syndrom (CFS) je závažné onemocnění, jehož příčiny nejsou dosud medicínsky objasněné. Mladá filmařka Jennifer, která sama nemocí trpí, zaznamenává život svůj i dalších nemocných, kterým choroba vzala téměř vše.

Ďáblovi napospas

Ďáblovi napospas

Organizované násilí prostupuje mexickou společností jako nemoc, která neúprosně napadá oběti i pachatele. Tragický obraz zničených lidských osudů v prostředí, kde zákon nic neznamená.

Chuť cementu

Chuť cementu

Poetická vizuální esej o syrských dělnících, kteří pracují na stavbě nových mrakodrapů v Bejrútu poničeného občanskou válkou, zatímco jejich vlastní domovy jsou bombardovány napadrť.

Lepším člověkem

Lepším člověkem

Attiye bylo 16, když na střední škole potkala o něco staršího Stevea. Pro oba to byl první vážný vztah a pár spolu brzy začal bydlet. Tahle zkušenost dívku málem stála život.

Mr. Gay Syria

Mr. Gay Syria

Uspořádat soutěž krásy pro gaye ze Sýrie v době, kdy celá Evropa řeší uprchlickou krizi? Pro někoho bláznivost, Pro Mahmúda, Husejna a další soutěžící je to ovšem velká šance, jak upozornit na porušování práv gayů a leseb ve své zemi.

Muhí

Muhí

Palestinský chlapec Muhí trpí nevyléčitelnou nemocí. Jeho jedinou nadějí je život v izraelské nemocnici, doma v Gaze neexistuje místo, kde by se o něj postarali. Vleklý konflikt na Blízkém východě se hluboce promítá do jeho osudu.

Na druhé straně zdi

Na druhé straně zdi

Intimní dokumentární drama sleduje osudy šestičlenné rodiny z Hondurasu, která utekla do Mexika s vidinou lepšího života. Vše se ale pokazí v momentě, kdy je matka na základě pochybných obvinění zatčena.

Náš nový prezident

Náš nový prezident

Unikátní snímek umožňuje na vlastní kůži zažít působení propagandy, kterou Kreml denně masíruje vlastní obyvatelstvo a všechny, kdo jsou ochotni uvěřit těm nejabsurdnějším konspiračním zkazkám. Třeba té, proč by se Donald Trump měl stát prezidentem USA.

Neslyšící syn

Neslyšící syn

V intimním rodinném portrétu nizozemský režisér Alex de Ronde zachycuje dětství a dospívání svého Neslyšícího syna Tobiase a jeho boj za respekt k neslyšícím.

Oběd zdarma pro všechny - přijmi nepodmíněné příjmy

Oběd zdarma pro všechny - přijmi nepodmíněné příjmy

Ve 24. století neexistují peníze. Zdroje jsou společné. Retrospektivní dokument z budoucnosti prozrazuje, jak lidstvo v 21. století vymýtilo zhoubnou kumulaci prostředků a moci prosazením jedné prosté myšlenky.

Rádio Kobaní

Rádio Kobaní

Mladá kurdská reportérka Dilovan zakládá rádiovou stanici v syrském Kobaní, které se dokázalo ubránit ofenzivě tzv. Islámského státu. Jak se město po drastických útocích vrací k životu?

Sluneční stát

Sluneční stát

Gruzínské hornické město Čiatura má své nejlepší dny dávno za sebou. Meditativní portrét postapokalyptického města duchů a jeho obyvatel sleduje, jak si vybydlené domy okolní krajina bere zpět.

Tohle je Kongo

Tohle je Kongo

Pohádková krása a nekončící násilí. Kongo je plné kontrastů, a to se silným dopadem na jeho dějiny. Na příběhu čtyř rozdílných postav film ukazuje drsnou současnost, kterou stále pronásleduje krvavá minulost.