Až přijde válka

When the War Comes
Jan Gebert
Czech Republic, Croatia | 2018 | 76 min.


Kategorie: Česká soutěž

Jazyk: Slovensky

Titulky: Anglické, České

Kontroverzní skupina Slovenskí branci rekrutuje mladé muže z celého Slovenska. Je to jen nevinná hra na vojáky, nebo domobrana koketující s extrémními názory představuje bezpečnostní hrozbu?

Peter Švrček, 18letý mladík, bydlí u rodičů a na první pohled se nijak neliší od svých vrstevníků. Cítí se však být vlastencem a před několika lety založil organizaci Slovenskí branci. Jeho intenzivním vojenským výcvikem „k obraně a zachování národa“ uprostřed slovenských lesů prošlo přes dvě stě mladých mužů hledajících vedení a vlastní identitu. V maskáčích a s maketami samopalů se podrobují Peterovým autoritativním sklonům. Peter věří, že jeho organizace má budoucnost, a plánuje jednoho dne odložit uniformu a oslovit masy už jako politik. Snímek zobrazující znepokojivý vzestup nacionalismu na Slovensku a fungování moci byl uveden na filmovém festivalu Berlinale.

Producenti filmu jsou PINK, HBO Europe, Hulahop. Film dále podpořil Státní fond kinematografie, HAVC a Institut dokumentárního filmu.

Jan Gebert

Filmografie
2018 - Až přijde válka
2012 - Hra o kámen

Sales

Catherine Le Clef
CAT & DOCS
e-mail: info@catndocs.com

Projekce

09. 03. 20:30 Lucerna - velký sál Česká premiéra Debata Vstupenky
11. 03. 18:15 Světozor - malý sál Debata Vstupenky
13. 03. 18:00 Atlas - malý sál Debata Vstupenky

Projekce v regionech

15. 03. 20:30 Brno: Café Práh, Ve Vaňkovce 1, Brno
16. 03. 21:00 Karlovy Vary: Kino Drahomíra, Vítězná 627/50, 360 01, Karlovy Vary
17. 03. 20:15 Tišnov: Kino Svratka, Brněnská 152, Tišnov
18. 03. 17:30 Plzeň: Moving Station, Koperníkova 574/56, Plzeň
21. 03. 19:30 Uherské Hradiště: Kino Hvězda, Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště
10. 04. 19:30 Ostrava: Klub Atlantik, ul. Československých legií 7, 702 00, Ostrava
12. 04. 20:30 Vsetín: Bývalé kino v Besedním domě, Svárov 671, 755 01 Vsetín

Další filmy z tematické kategorie Česká soutěž

AsexuaLOVE

AsexuaLOVE

Nestojí o sex a často ani o romantický vztah. I přes svou odlišnost chtějí žít naplněný život. Hrdinové snímku mají nejen dobrou práci, koníčky a přátele, ale také touhu a odvahu prostřednictvím svého coming outu pomoci ostatním asexuálům přijmout snadněji svoji identitu.

Až přijde válka

Až přijde válka

Kontroverzní skupina Slovenskí branci rekrutuje mladé muže z celého Slovenska. Je to jen nevinná hra na vojáky, nebo domobrana koketující s extrémními názory představuje bezpečnostní hrozbu?

Bohu žel

Bohu žel

Českem už pár let otřásá virtuální uprchlická krize. Dokument Saši Dlouhého dává planou hysterii do ostrého kontrastu s reálným obrázkem života šesti lidí, kteří u nás hledají útočiště.

Budovatelé říše

Budovatelé říše

Čeští protimigrační a antiislámští aktivisté se rozhodli, že začnou budovat říši. Skutečně ale věří tomu, co hlásají? A jak tuto aktivitu vnímá jejich okolí?

Hranice práce

Hranice práce

Novinářka Saša Uhlová se vydala na vlastní kůži prozkoumat pracovní podmínky nejhůře placených zaměstnání v Česku. Kde všude zaměstnavatelé porušují zákoník práce?

Mečiar

Mečiar

Dokumentaristka Tereza Nvotová vypráví příběh své vlastní země, který se může odehrát kdykoliv a kdekoliv. Stačí k tomu jeden člověk a bezhlavá víra národa, že díky jemu jedinému bude líp.

Švéd v žigulíku

Švéd v žigulíku

Ruské vozy Lada bývaly kdysi pojmem v celém bývalém východním bloku. Navrátit jim někdejší slávu se pokouší švédský manažer Bo Inge Andersson, první cizinec, který kdy vedl ruský kolos AvtoVAZ.

Teorie rovnosti

Teorie rovnosti

Snímek Barbory Chalupové se snaží zmapovat stav současné debaty o vyrovnanosti postavení a šancí žen a mužů v České republice.