ProgramStředa 21. 03.

18:00 Nic jako dřív + Debata Kino Sněžník, Podmokelská 24, Děčín

více o filmu

Čtvrtek 22. 03.

15:30 Nerodič Kinokavárna Garáž, Podmokelská 24, Děčín

více o filmu

18:00 Ultra + Debata Kinokavárna Garáž, Podmokelská 24, Děčín

více o filmu

Pátek 23. 03.

17:00 Cizinec v ráji + Debata Husův sbor, Teplická 59, Děčín

více o filmu

20:00 Čističi + Debata Kino Sněžník, Podmokelská 24, Děčín

více o filmu

Sobota 24. 03.

17:00 Lepším člověkem + Debata Husův sbor, Teplická 59, Děčín

více o filmu

20:00 Stát se tím, kým jsem byl Kino Sněžník, Podmokelská 24, Děčín

více o filmu

okynko-decin

Vladimír Volráb

Hlavní koordinátor

Vážení diváci, 
již deset let přivážíme do Děčína regionální verzi mezinárodního filmového festivalu Jeden svět. Aktuální dokumentární snímky, debaty se zajímavými hosty a doprovodné akce před festivalem, to je to co vám nabídne i letošní ročník, který nás všechny vyzývá k “aktualizaci systému”.

Jubilejní ročník budeme slavnostně zahajovat snímkem Nic jako dřív, který se odehrává v nedalekém Varnsdorfu. Snímek sleduje předčasné dospívání čtyř středoškoláků, kteří neodvratně směřují do světa dospělých, v němž už nic nebude jako dřív. Po něm vás čeká panelová debata o budoucnosti našeho kraje.

Dále se budeme věnovat palčivému problému domácího násilí se snímkem Lepším člověkem, vhledu do mysli ultramaratonců ve snímku Ultra, nebo vám nabídneme závažný film Čističi, který se zabývá fungováním sociálních sítí a jejich cenzurou. Uniknout vaší pozornosti by neměly dokumenty Cizinec v ráji o dilematech migrace, nebo film z nádherného prostředí Himalájí Stát se tím, kým jsem byl. I letos promítáme ve formátu Babykino a to snímek Nerodič o různých formách (ne)rodičovství.

Pestrá je i nabídka doprovodných akcí. Začínáme přednáškou o inovativním vzdělávání, dále si budete moct vyzkoušet dokumenty ve virtuální realitě, užít si běžecký trénink pod vedením zkušeného trenéra, případně přečíst něco ze své oblíbené knihy na 24 hodin čtení.

Festival pořádá organizace Člověk v tísni, v Děčíně ve spolupráci se z. s. Zelená pro planetu a kinem Sněžník. Záštitu nad děčínskou částí festivalu laskavě převzala náměstkyně primátorky Mgr. Hana Cermonová.
 

http://www.mmdecin.cz/
https://www.komunitninadace.cz/
http://www.airproducts.cz/
https://www.gresik.cz/
http://www.kr-ustecky.cz/
http://www.stavbyjozak.cz/
http://www.auto-grobar.peugeot.cz/auto-grobar-decin/