Brusel - Program



23. 04.

20:00 Čističi
Bozar Centre for Fine Arts
Rue Ravenstein 23, 1000 Brussels
vstupenky

více o filmu

Debata

Maryant Fernandez Perez, European Digital Rights a Tim Cools, Belgian Federal Police Agency.

Ve spolupráci s European Partnership for Democracy (EPD).

24. 04.

18:30 Rudá duše
House of European History
Rue Belliard 135, 1000 Brussels
Z bezpečnostních důvodů budou registrace uzavřeny 22. dubna.
obsazeno

více o filmu

Debata

Joanna Urbanek, kurátorka, House of European History, Stanislav Dmitrievskiy, lidskoprávní aktivista, Nizhny Novgorod, Lilya Gemedzhy, obránce lidských práv z Krymu.

19:00 Wataní - Můj domov rezervace

více o filmu

Debata

Andy Buchanan, programový ředitel pro Sýrii, Concern Worldwide, Tomáš Kocian, ředitel pro region Středního Východu, Člověk v tísni, Rajaa Altalli, zakladatelka organizace Centre for Civic Society and Democracy, a Mazen Kewara, ředitel pro projekty v Turecku, Syrian American Medical Society.

Ve spolupráci s Humanitární a rozvojovou sekcí organizace Člověk v tísni a sítí Alliance2015.

19:00 Neslyšící syn
Cinema Galeries
Les Galeries Royales Saint-Hubert, Galerie de la Reine 26, 1000 Brussels
rezervace

více o filmu

Debata

Alex de Ronde, režisér filmu, Tobias de Ronde, protagonista filmu, a Susanne Bosman, OHCHR.

Ve spolupráci s United Nations Regional Information Centre in Brussels (UNCRIC) a Velvyslanectvím Nizozemského království.

25. 04.

18:00 Impreza aneb oslava
Norwegian Embassy in Belgium / Norway House
Rue Archimede 17, 1000 Brussels
rezervace

více o filmu

Debata

Anna Kiejna, občanská ativistka v oblasti rovnosti pohlaví a další hosté.

18:30 Ženy venezuelského chaosu
European Parliament
Yehudi Menuhin Space: Rue Wiertz, B-1047 Brussels
Z bezpečnostních důvodů budou registrace uzavřeny 17. dubna.
obsazeno

více o filmu

Debata

Margarita Cadnas, režisérka filmu, Amanda Flores, Human Rights Officer, Americká sekce OHCHR v Ženevě, a Maria-Alejandra Aristeguieta, jejíž rodina patří k venezuelské opozici.

Partnerem projekce je Evropský parlament.

19:00 Život po mučení. Čtyři příběhy rezervace

Debata

Ali Feruz, novinář uzbeckého půbodu, Irina Biryukova, ruská právnička, Public Verdict Foundation, a Ion Manole, Promolex.

Ve spolupráci s Eastern Partnership Civil Society Forum.

26. 04.

18:00 Ženy Zlatého úsvitu
Norwegian Embassy in Belgium / Norway House
Rue Archimede 17, 1000 Brussels
rezervace

více o filmu

Debata

Håvard Bustnes, režisér filmu

Ve spolupráci s Velvyslanectvím Norského království.

19:00 Vzdálený štěkot psů
European Endowment for Democracy
Rue de la Loi 34, 1000 Brussels
rezervace

více o filmu

Debata

Oleksij Macuka, novinář z Doněcka, Svitlana Kolodii z iniciativy GoEast, a další hosté.

Ve spolupráci s European Endowment for Democracy (EED).

19:00 Máma plukovnice rezervace

více o filmu

Debata

Antonia Potter Prentice, ředitelka Alliance2015, Reka Sztopa, Concern Worldwide, EU Aid volunteers (Acted, Concern, People in Need).

Ve spolupráci s Alliance2015 a iniciativou EU Aid Volunteers.

19:00 Nové děti z Golzowa
Cinema Galeries
Les Galeries Royales Saint-Hubert, Galerie de la Reine 26, 1000 Brussels
rezervace

více o filmu

Debata

Ve spolupráci s Goethe Institutem.

27. 04.

19:00 Náš nový prezident rezervace

více o filmu

Debata

Jakub Kalenský, investigativní novinář, člen East StratCom Task Force.

Ve spolupráci s European Endowment for Democracy (EED).

02. 05.

18:00 V zajetí
Norwegian Embassy in Belgium / Norway House
Rue Archimede 17, 1000 Brussels
rezervace

více o filmu

19:00 Míříme stejným směrem rezervace

více o filmu

Debata

Olga Abramenko, ADC Memorial, Pieter-Jan Van Damme, režisér filmu.

Ve spolupráci s European Partnership for Democracy (EPD), International Federation for Human Rights (FIDH) a Human Rights and Democracy Network.

19:00 Hledač min
Cinema Galeries
Les Galeries Royales Saint-Hubert, Galerie de la Reine 26, 1000 Brussels
rezervace

více o filmu

Debata

Hogir Hirori, režisér filmu, Liesbet Van Wijk, APOPO, a Rory Keane, UNLOPS (United Nations Liason Office for Peace and Security).

Ve spolupráci s United Nations Regional Information Centre (UNRIC) a Velvyslanectvím Švédska.

03. 05.

19:00
CLOSING CEREMONY
Vítězný film
rezervace

více o filmu