Poděkování

FESTIVAL ZAŠTÍTILI
Daniel Herman – ministr kultury ČR
Adriana Krnáčová – primátorka hlavního města Prahy
 
CO-ORGANIZER / SPOLUPOŘADATEL
Ministerstvo kultury ČR – Kateřina Besserová, Klára Málková
 
GENERÁLNÍ PARTNER
Nadační fond AVAST – Jarmila Baudišová, Martina Břeňová, Kateřina Hálová
 
MAIN PARTNER / HLAVNÍ PARTNER
Zátiší Catering Group, a.s. – Sanjiv Suri, Alena Větrovcová, Michaela Orgoníková
 
VÝZNAMNÍ PARTNEŘI
Kofola – Jannis Samaras, Jaroslava Musilová
Hlavní město Praha – Jan Wolf, František Cipro, Lenka Svobodová Grossová
Státní fond kinematografie – Helena Bezděk Fraňková, Kateřina Vojkůvková, Monika Kapráliková
Kreativní Evropa – Média (Národní filmový archiv) – Pavlína Kalandrová
LMC – Tomáš Dombrovský
Adventura – Petr Novotný, Blanka Lahovská
 
DALŠÍ VÝZNAMNÍ PARTNEŘI
Česko-německý fond budoucnosti – Anne Liebscher
Rakouské kulturní fórum v Praze – Waltraud Strommer, Sarah Polewsky
Kanadské velvyslanectví – J.E. pí. Barbara Catherine Richardson, Michael Vlček
Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 – Dagmar Havlová, Jakub Doležal
Velvyslanectví Dánského království – J. E. p. Anders Christian Hoppe, Anna Koláčková
Velvyslanectví Státu Izrael v České Republice – J. E. p. Gary Koren, Tereza Regnerová
Velvyslanectví Nizozemského království – J. E. p. Eduard W. V. M. Hoeks, Kateřina Procházková
Francouzské velvyslanectví – J. E. p. Charles Malinas
Francouzský institut – Isabelle Guisnel, Alexandre Pajon, Anna Miteran
Heinrich-Böll-Stiftung Praha – Eva van de Rakt, Matěj Jungwirth
Polský institut v Praze – Maciej Ruczaj, Jitka Rohanová
Slovenský institut v Praze – Vladimír Valovič, Maria Kokindová
Velvyslanectví Spojených států amerických – J. E. p. Andrew Hirsch Schapiro, Helena Vágnerová, Tereza Kamal
Velvyslanectví Švédska – J. E. pí Viktoria Li, Amelie Heinsjö, Martin Severýn
Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky – Petra Levrincová, Kristýna Andrlová
 
 
GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
Česká televize – Petr Dvořák, Milan Fridrich, Jana Kozojedová, Jan Pešek, Petra Štovíková, Markéta Karvaiová, Jaroslav Fiala
 
HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
Český rozhlas – René Zavoral, Andrea Filíčková, Štěpán Sedláček
 
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
Týdeník Respekt – Pavel Volčík, Anna Olléová
Aktuálně.cz – Michal Mitas, Josef Pazderka, Hana Vařáková
Radio 1 – Lenka Wienerová, Alžběta David Blahoutová, Pierre Urban
Koktejl – Petr Říha, Barbora Slavíková Literová
RFE/RL – Jana Hokůvová, Zydrone Krasauskiene
Sedmá generace – Simona Horká
H1 – Renata Rovenská
 
MOBILNÍ APLIKACE
Ackee – Ladislav Moravec
 
TECHNICKÝ PARTNER
Alza.cz - Lucie Holubová Krajcová
AV kongres, s. r. o. – Antonín Vrba
Joinmusic, s. r. o. – Michal Glončák
Samsung – Zuzana Zelenická
O2 Marie Mališková, Anna Kačabová
 
JEDEN SVĚT NA ŠKOLÁCH PODPORUJÍ
Nadační fond AVAST
Státní fond kinematografie
Česká rozvojová agentura
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
Dárci sbírky Lepší škola pro všechny
Evropská komise
Evropský sociální fond
HBO Europe, s. r. o.
Hlavní město Praha
Ministerstvo kultury ČR
 
JEDEN SVĚT V BUSELU ZAŠTÍTIL
Martin Povejšil –  stálý představitel ČR při EU
 
JEDEN SVĚT V BRUSELU PODPOŘILI
Bozar – Centre for Fine Arts – Juliette Duret, Pascale Valcke
České centrum v Bruselu – Kristina Prunerová,  Eva Petráková
Ministerstvo zahraničních věcí ČR – Jan Látal, Jitka Pavlovičová
Evropský parlament – Human Rights Action Unit
Festival des Libertés – Mario Friso, Olivia Welke
Goethe-Institut Brussels – Maud Routner Qamar
Human Rights and Democracy Network
Mission of Norway to the EU – Lise Leifsdatter Træland
Movies that Matter – Eric van de Giessen
Permanent Representation of the Czech Republic to the European Union / Stálé zastoupení České republiky při Evropské unii – Michal Bucháček,  Simona Petrů
Embassy of the Czech Republic in Brussels / Velvyslanectví České republiky v Bruselu - J. E. Jaroslav Kurfürst
Informační centrum OSN – Karen Davies
Cinema Galeries - Frédéric Cornet
Evropský výbor regionů - Andrew Gardner
 
KREATIVNÍ KAMPAŇ
Miroslav Hašek - režie, střih
Jiří Dvořák - kamera, postprodukce
Martina Lišková - produkce
Tomáš Lumpe - kamera
Tomáš Trnobranský - grafika
Jiří Bartoš, Kateřina Bartošová - stavba raketoplánu
Ben Cooper - kamera dron
 
Komparz ve festivalovém spotu
Aneta Bendáková, Petra Bejdová, Kateřina Brandejsová, Pavlína Daňhelková, Zdeněk Gajdošík, Tereza Hajdúová,  Maro Hayrapetyan Aleks Hue, Mercedes Ingrišová, Radek Jandera, Michael Johanides, Pavel Kaleja, Imrich Kardos, Polina Kathenko, Jana Králová, Jan Krombholz, Vít Kučera, Vojtěch Kučera, Ela Kučerová, Eva Lišková, Jan C. Lobl, Jáchym Myslivec, Stanislava Palečková, Tomáš Petermann, Huy Pham, Matěj Procházka, Bohdana Rambousková, Filip Rameš  Miroslav Rosendorf, Lina Skorobogatchenko, Zita Šauerová, Tien Tat Tran, Kamil Tupý, Vít Vodenka
   
Adéla Bierbaumer, Karel Ondrášek – catering
 
Zvláštní poděkování
Vít Kučera - ředitel Ústecké pobočky Člověka v tísni
PaedDr. Martina Patrovská - starostka obce Třebenice
 
 
FESTIVALOVÁ DATABÁZE
StarBase – Pavel Kalenda
 
FESTIVALOVÁ MÍSTA
Kino Atlas – Ondřej Trantina, Petr Farkaš
Bio Oko – David Beránek. Olga Svitáková
Kino Evald – Ondřej Trantina, Mirek Ráž
Kino 35, Francouzský institut, Martina Hřibová, Antoine Derr
Kino Ponrepo – David Havas
Kino Lucerna – Pavel Prokopius, Bedřich Němec, Andrej Štůla,
Galerie Lucerna. Prostor pro současné umění – Dagmar Havlová, Petr Habovčík
Městská knihovna – Nikola Paggio
Kino Světozor – Prokop Jeníček, Petr Jirásek, Marian Plieštik
 
JEDEN SVĚT DĚKUJE
Akademie výtvarných umění 
Active Travel – Petr Gross, Jiří Reinberger
Automat - Vratislav Filler
BigMedia – Radka Entlichová
Česká společnost AIDS pomoc – Lukáš Volf, Miloš Štefančík
Česká centra – Jakub Hlaváček, Klára Kobzová
Denisa Hadj Moussa (Soundsquare)
Elpida – Jan Bartoš
Emperium, s. r. o. 
Hnutí DUHA – Jiří Koželouh, Petr Nohava
Gymnázium Arabská 
Jako doma – Matthias Richter
Jiří Sulženko
Kokoza – Veronika Makovská
Kuchařky bez domova
Langhans Galerie Praha – Zuzana Meisnerová Wismerová, Rolf Wismer
Lukáš Gabriel (Finders)
MilllwardBrown – Petra Půlpánová
Nissan – Petr Kolář
Orbix – Slavomír Čurlej, Jan Kaška
Pohoda, o. p. s. – Zoran Dukić, Andrea Neubert
Dopravní podnik hl. m. Prahy – Soňa Jindráková, Michal Trnavský
Pragulic – Tereza Jurečková, Klára Chvojková
Rekola – Hana Soukalová, Darima Batorová
reSITE – Martin Barry, Radka Ondráčková
Veronika Richterová
Student Agency – Kamil Veselý
TNT Express Worldwide – Martin Křikava, Jan Šašala
ZOOT – Klára Krčmářová, Jitka Pánková
 
JEDEN SVĚT PRO VŠECHNY
Nadační fond Mathilda - Luboš Krapka
Severský filmový klub
Deaffriendly – Kateřina Pešková, Markéta Spilková
Antibrzda  - Karolína Chloubová
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR  - Camill Latimier, Eva Kremlíková
Rytmus - Jana Loskotová, Pavla Baxová
Kino pro každého - Petr Vítek
Asistence - Eva Hrabalová, Erik Čipera, Jakub Neubert
Tyfloservis - Olga Buriánková
Národní ústav pro autismus  - Jana Sirotková
Elpida - Jan Bartoš
Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví - Pavel Říčan, Michal Kašpar
Pražská organizace vozíčkářů - Kateřina Novotná
Výběr filmů - Magda Jandusová, Jana Ratajská, Jana Havlová, Martina Vaňková, Ilona Kašpárková

FESTIVAL BY SE NEOBEŠEL BEZ POMOCI TĚCHTO LIDÍ A ORGANIZACÍ
AČFK – David Huspenina
AFO / Academia Film Olomouc – Petr Vlček, Matěj Dostálek
Božena Přikrylová
European Women´s Audiovisual Network – Kateřina Hager, Masa Hilcisin
Film & Sociologie – Jarmila Poláková, Taťána Marková
Filmkontakt Nord – Katrine Kiilgaard
Igor Blažević
Institut dokumentárního filmu
Mezinárodní filomvý festival Karlovy Vary – Karel Och, Martin Horyna
mamacoffee – Karolína Šmolíková,, Markéta Kolanová, Marta Kolská, Daniel Kolský
Mezipatra queer filmový festival – Pavel Bicek
OP TIGER – Barbora Procházková
Soundsquare
 
ZAHRANIČNÍ PARTNEŘI JEDNOHO SVĚTA NA ŠKOLÁCH
Estonsko – Mondo
Moldavsko – OWH TV studio
Polsko – Centrum Edukacji Obywatelskiej
Slovensko – Člověk v tísni Slovensko, Nenápadní hrdinovia
Srbsko – RDD / People in Need