Divácky nejúspěšnějším filmem Jednoho světa 2017 se stal dokument Život začíná po stovce

 

Vitální 104letá bloggerka Dagny Carlsson ze Švédska okouzlila publikum 19. ročníku festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Dokument o jejím aktivním prožívání vysokého věku Život začíná po stovce vyhrál letošní Diváckou cenu Nadačního fondu AVAST. Na první příčce bodování se s přehledem držel po celou dobu festivalu. Jeho výsledná známka v hlasování je 1,22.

Film nyní putuje na regionální festivaly, uvede jen 18 z 32 festivalových měst.

Divácká cena NF AVAST i dalších šest cen udělených festivalovými porotami bylo předáno na závěrečném ceremoniálu Jednoho světa 15. března v kině Lucerna. Režisérka filmu Život začíná po stovce Asa Blanck a Dagny Carlsson se večera nemohly osobně zúčastnit, a tak pražskému poubliku poslaly videopozdrav:

Na 2. místě v diváckém hlasování se umístil dokumentární film Škádlení Goliáše americké režisérky Sary Taksler. Dokument sleduje vzestup a pár egyptského lékaře Bássema Júsefa, který se po propuknutí Arabského jara stal moderátorem satirické talkshow po vzoru Jona Stewarta a získal si 30milionové publikum. V hlasování dokument získal celkovou známku 1,24.

Škádlení Goliáše cestuje do devíti dalších festivalových měst.

Třetí místo v diváckém hlasování patří dokumentu Kdo mě teď bude mít rád? o HIV pozitivním gayi z ortodoxní izraelské rodiny, k níž se i přes její zavržení snaží po letech opět najít cestu. Protagonista Saar Maoz film v Praze osobně představil a s dospělým i školním publikem diskutoval o otázkách prevence HIV. Diváci a divačky filmu dali celkovou známku 1,26. Dokument v následujících týdnech uvede šest dalších festivalových měst.

 


Další novinky

Videopozvánka JS Kladno

  Podívejte se na video z naší historické vycházky Kladnem:......

Jeden svět Kladno pro všechny

  Jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli rozšířit festival do prostoru Divadla Lampion, je naplnění myšlenky Jednoho světa pro všechny.......

Přineste na festival starý mobilní telefon a soutěžte s námi

  V sobotu 1. 4. promítáme v Divadle Lampion od 18.00 dokumentární film Zemřít pro design. Věděli jste, že výroba notebooků, mobilů a......

Tady bylo

  Festival Jeden svět přináší filmy z celého světa, ale Kladno bylo devět ročníků trochu opomíjené.Tento dluh jsme se rozhodli splatit......

Facebook

Vendula Humlová

Hlavní koordinátorka

Mám velkou radost, že letos můžeme alespoň při některých projekcích vyjít vstříc rodičům s dětmi, neslyšícím i lidem s pohybovým handicapem v rámci Jednoho světa pro všechny. Letos nabídneme dva promítací prostory a 12 různorodých filmů.

Festival zahájíme filmem O čo ide Idě s režisérem Tomášem Kudrnou. Po filmu Děti online přijede i režisérka Kateřina Hager.

Novinkou jsou také dvě odpolední projekce Život začíná po stovce a Pásmo dětských filmů s možností využití dětského koutku.

Při desátém ročníku jsme tentokrát nezapomněli na Kladno díky projektu Tady bylo.

Na video z historické vycházky a pozvánku se můžete podívat zde.


https://www.mestokladno.cz/
http://divadlolampion.cz/
http://www.podvobrazem.cz/
http://www.haldaknih.cz/
http://www.pragercider.cz/