Jeden svět Kladno pro všechny

 

Jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli rozšířit festival do prostoru Divadla Lampion, je naplnění myšlenky Jednoho světa pro všechny.

Rádi přivítáme diváky, pro které bylo dosud z různých důvodů obtížné se na festival dostat.

Lidé s tělesným handicapem nebo sníženou pohyblivostí jistě ocení bezbariérový prostor Divadla Lampion. Pro neslyšící budeme mít u vybraných filmů připravené speciální titulky.

Nezapomněli jsme ani na rodiče, kteří chtějí trávit čas se svými dětmi nebo prostě jen nemají hlídání. V letošním roce mohou navštívit odpolední projekce společně se svými dětmi, případně mladší potomky svěřit do dětského koutku. Pro děti od 8 let promítáme v sobotu 1. 4. od 15.00 pásmo tří krátkých filmů Darované housle, Kimaru a kuřata a Bětka a chytré hlavičky.

V neposlední řadě zveme také seniory a studenty, kterým rádi nabídneme zvýhodněné vstupné.


Další novinky

Videopozvánka JS Kladno

  Podívejte se na video z naší historické vycházky Kladnem:......

Jeden svět Kladno pro všechny

  Jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli rozšířit festival do prostoru Divadla Lampion, je naplnění myšlenky Jednoho světa pro všechny.......

Přineste na festival starý mobilní telefon a soutěžte s námi

  V sobotu 1. 4. promítáme v Divadle Lampion od 18.00 dokumentární film Zemřít pro design. Věděli jste, že výroba notebooků, mobilů a......

Tady bylo

  Festival Jeden svět přináší filmy z celého světa, ale Kladno bylo devět ročníků trochu opomíjené.Tento dluh jsme se rozhodli splatit......

Facebook

Vendula Humlová

Hlavní koordinátorka

Mám velkou radost, že letos můžeme alespoň při některých projekcích vyjít vstříc rodičům s dětmi, neslyšícím i lidem s pohybovým handicapem v rámci Jednoho světa pro všechny. Letos nabídneme dva promítací prostory a 12 různorodých filmů.

Festival zahájíme filmem O čo ide Idě s režisérem Tomášem Kudrnou. Po filmu Děti online přijede i režisérka Kateřina Hager.

Novinkou jsou také dvě odpolední projekce Život začíná po stovce a Pásmo dětských filmů s možností využití dětského koutku.

Při desátém ročníku jsme tentokrát nezapomněli na Kladno díky projektu Tady bylo.

Na video z historické vycházky a pozvánku se můžete podívat zde.


https://www.mestokladno.cz/
http://divadlolampion.cz/
http://www.podvobrazem.cz/
http://www.haldaknih.cz/
http://www.pragercider.cz/