Doprovodné akce

Program doprovodných akcí je řazen chronologicky.

RYCHLÝ TEST NA HIV
DOPROVODNÁ AKCE K FILMU KDO MĚ TEĎ BUDE MÍT RÁD?
Pátek 10. 3. / 16.00–20.00 / před Kinem 35 / Štěpánská 35
Po cestě do kina nebo po projekci se můžete nechat zdarma a anonymně otestovat na HIV v testovací sanitce České společnosti AIDS pomoc. Ta bude přistavena před vchodem do Francouzského institutu. Výsledek se dozvíte do pár minut.
 
TANEČNÍ WORKSHOP
DOPROVODNÁ AKCE K FILMU BLANCHE NEBUDE SEDĚT V KOUTĚ
Sobota 11. 3. / 15.30–17.30 / Divácké centrum Galerie Lucerna
Choreograf a tanečník Thierry Thieû Niang ve filmu rozpohybuje i devadesátiletou Blanche trpící Alzheimerovou chorobou. S Thierrym a vybranými českými tanečníky i tanečnicemi se v sobotu odpoledne uvolníte a na chvíli zapomenete na strasti každodenního života. Tanec a hudbu si přijdou užít i klienti a klientky seniorské organizace Elpida.

 

WORKSHOP PLASTY – RECYKLACE
DOPROVODNÁ AKCE K FILMU PLASTOVÁ ČÍNA
Sobota 11. 3. / 19.00–20.30/ Divácké centrum Galerie Lucerna
Workshop ušitý přímo na míru filmu povede umělkyně Veronika Richterová. Pod dojmem z filmu můžete na chvíli vstoupit do imaginativního světa hlavní hrdinky, jedenáctileté I Ťie, který budete společně dotvářet. Z připravených plastových materiálů lze vyrábět cokoli podle fantazie účastníků.
 
VÝROBA SEED BOMBS
DOPROVODNÁ AKCE K FILMU OHROŽENÁ SEMÍNKA
Neděle 12. 3. / 15.30–17.00 / Divácké centrum Galerie Lucerna
Jaro se blíží a s ním i období probouzení přírody. Oživit krajinu i město můžete i vy! Přijďte si po projekci filmu vyrobit semínkové bomby (kuličky ze směsi jílu, kompostu a vybraných semínek). Můžete je odhodit, kam se vám bude chtít! Workshop povedou zkušené lektorky z organizace Kokoza zabývající se kompostováním a pěstováním ve městě.

 

NEVIDĚT A NESLYŠET FILM
Úterý 14. 3. /19.30 / Projekce filmu Normální autistický film / Kino 35
Při projekci filmu Normální autistický film si můžete vyzkoušet, jaký zážitek mají v kině nevidomí a neslyšící diváci a divačky. Zažijte, jaké to je vnímat film bez obrazu nebo bez zvuku. K dispozici budou oční krytky a protihlukové pomůcky.

 

SPEED DATING BEZ DOMOVA 
DOPROVODNÁ AKCE K FILMU DIVADLO ŽIVOTA 
Úterý 14. 3. / 21.00–22.00 / Divácké centrum Galerie Lucerna
Přijďte se po projekci filmu setkat s průvodci organizace Pragulic a členkami Kuchařek bez domova, kteří se s vámi podělí o své zkušenosti se životem bez přístřeší. Povídat si s nimi můžete zábavnou formou tzv. speed datingu. Každý na vás bude mít pár minut, poté se přesunete k dalšímu stolu. Promluvit si můžete o čemkoli, co vás bude zajímat. K povídání bude připraveno i malé občerstvení přímo od Kuchařek.
 

VÝSTAVA

KRYMSKÁ NORMALIZACE
9. 3. – 9. 4. 2017 / Filozofická fakulta Univerzity Karlovy
Výstava uvede fotografie nezávislého novináře Antona Naumljuka, který mapuje soudní procesy s Krymskými Tatary na anektovaném Krymu. Vernisáž proběhne 9. 3. v 19.00. Následuje diskuse o situaci na současném Krymu s Antonem Naumljukem a Tetianou Pečončykovou (vedoucí Informačního centra pro lidská práva v Kyjevě a spoluzakladatelka Krymské polní mise dokumentující porušování lidských práv na Krymu).