ProgramNeděle 19. 03.

18:00 Děti online + Debata Kino Sněžník, Podmokelská 24, Děčín

více o filmu

Pondělí 20. 03.

19:00 Ada na radnici + Debata Kinokavárna Garáž, Podmokelská 24, Děčín

více o filmu

Úterý 21. 03.

16:00
Baby kino
Epidemie svobody
Kinokavárna Garáž, Podmokelská 24, Děčín

více o filmu

19:00 Zemřít pro design + Debata Kinokavárna Garáž, Podmokelská 24, Děčín

více o filmu

Středa 22. 03.

19:00 Čekání + Debata Kinokavárna Garáž, Podmokelská 24, Děčín

více o filmu

Čtvrtek 23. 03.

17:00 Future Baby + Debata Husův sbor, Teplická 59, Děčín

více o filmu

Pátek 24. 03.

17:00 Exekuce + Debata Husův sbor, Teplická 59, Děčín

více o filmu

20:00 My jsme počátek lidstva Kino Sněžník, Podmokelská 24, Děčín

více o filmu

Sobota 25. 03.

17:00 Život začíná po stovce + Debata Husův sbor, Teplická 59, Děčín

více o filmu

20:00 Dugma: Spoušť Husův sbor, Teplická 59, Děčín

více o filmu

Facebook Instagram

Vladimír Volráb

Hlavní koordinátor

Vážení příznivci festivalu Jeden svět v Děčíně,

letos jsme pro vás přichystali již 9. ročník festivalu v našem městě, který navíc bude o jeden den delší než minulý rok, a tak si můžete užít dokumentární novinky po celý týden. Pokusili jsme se sestavit program dramaturgicky tak, aby byl co nejpestřejší a naši diváci a divačky si mohli vybrat z nejrůznějších témat podle svého zájmu. Představíme celkem deset filmových dokumentů, na které Vás všechny srdečně zveme. Rád bych upozornil alespoň na některé z nich. Slavnostně zahajovat budeme už v neděli 19. 3. filmem Děti online, který se věnuje stále aktuálnější problematice vztahu dětí a počítačového světa. Myslím, že je to pro nás všechny důležitý snímek, upozorňující na rizika a nástrahy kyberprostoru, o kterých často rodiče nemají žádné ponětí. Naším vzácným hostem po projekci bude režisérka filmu Kateřina Hager. Dále bych chtěl upozornit na dokument Ada na radnici, který sleduje snahu občanské aktivistky stát se barcelonskou starostkou. Dokument reflektuje téma žen v politice, a proto mám radost, že pozvánku na debatu po filmu přijala děčínské primátorka Marie Blažková i všechny radní města. Závěrem bych rád diváky pozval na snímek, Future baby, který se zabývá otázkami současné lidské reprodukce, debatovat za námi přijede přední český bioetik Jan Payne. Letošní program je zkrátka velmi pestrý a je z čeho vybírat – představíme například dokumenty o tématech aktivního stáří, exekuce a ekologie. Věříme, že si každý film najde své příznivce a po promítání se rozpoutá mnoho zajímavých debat s našimi hosty.

Festival Jeden svět ale nejsou jen projekce, připravili jsme pro vás zajímavé doprovodné akce jako je indiánská sauna, Fanny coffee – interaktivní divadelní představení, zahajovací večírek s kapelou Vyjakomy a tradiční čtení v čajovně Ve vlnách.

Na všechny projekce a doprovodné akce můžete nosit staré a klidně i nefunkční mobilní telefony, které budou v rámci neziskového projektu Remobil ekologicky zrecyklovány. Váš mobil tak ještě dá práci hendikepovaným a vydělá nějaké peníze pro Jedličkův ústav. Více informací na www.remobil.cz.

Těšíme se na Vás!


http://www.gresik.cz/
http://www.mmdecin.cz/
http://www.kr-ustecky.cz/
http://www.auto-grobar.peugeot.cz/auto-grobar-decin/
http://stavbyjozak.cz/
http://www.tiskdo1000.cz/