Brusel - Program



24. 04.

20:00 Dobrý pošťák
Bozar Centre for Fine Arts
Rue Ravenstein 23, 1000 Brussels
SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU
vstupenky

více o filmu

Debata

 

Radostina Pavlova, Center for Legal Aid – Voice in Bulgaria
Ve spolupráci s EuroMed Rights.

 

25. 04.

19:00 Sestry z vězení
Cinema Galeries
Les Galeries Royales Saint-Hubert, Galerie de la Reine 26, 1000 Brussels
obsazeno

více o filmu

Debata


Nima Sarvestani, režisér
Sietske Steneker, Director, United Nations Population Fund (Brussels Office)
Dagmar Schumacher, Director, UN Women (Brussels Office)
Úvodní slovo: Annika Hahn-Englund, velvyslankyně Švédska v Belgii a Lucembursku
Ve spolupráci s United Nation Regional Information Centre in Brussels (UNRIC) a Velvyslanectvím Švédska v Belgii. 

19:00 Mustafa obsazeno

Debata

Po filmu následuje debata s lidskoprávními aktivisty z Krymu a dalšími hosty.
Ve spolupráci s Human Rights House Foundation a Front Line Defenders.

 

Filmu předchází vernisáž výstavy fotografií nezávislého ruského novináře Antona Naumlyuka HYBRIDNÍ DEPORTACE, která se bude konat od 18:15 hodin ve foyer Stálého zastoupení ČR při EU.

20:00 Plastová Čína
Bozar Centre for Fine Arts
Rue Ravenstein 23, 1000 Brussels
vstupenky

více o filmu

Debata

Margrete Auken, poslankyně EP, Group of the Greens/European Free Alliance, Dánsko

Ferran Rosa, Zero Waste Europe

26. 04.

18:00 Není úniku
Norwegian Embassy in Belgium
Rue Archimede 17, 1000 Brussels
obsazeno

více o filmu

Debata

Zaradasht Ahmed, režisér filmu

19:00 Pavlenskij – člověk a moc obsazeno

více o filmu

Debata

Tatiana Tolsteneva, Team 29

Olga Abramenko, Anti-Discrimination Centre Memorial

 

19:00 Transit Havana
Cinema Galeries
Les Galeries Royales Saint-Hubert, Galerie de la Reine 26, 1000 Brussels
obsazeno

více o filmu

Debata

Alex Bakker, scénárista, transgender historik

zástupce Eye on Cuba Network

Ve spolupráci s Goethe Institutem.

27. 04.

18:00 Básně z Barmy
Norwegian Embassy in Belgium
Rue Archimede 17, 1000 Brussels
obsazeno

více o filmu

Debata

Tereza Grünvaldová, programová manažerka pro Asii, Search for Common Ground

Ve spolupráci s organizacemi European Partnership for Democracy (EPD), Search for Common Ground (SFCG) a Christian Solidarity Worldwide (CSW).

18:30 Čekání
European Parliament
Yehudi Menuhin Space: Rue Wiertz, B-1047 Brussels
obsazeno

více o filmu

Debata

Michala Clante Bendixen, Chairman of Refugees Welcome, Denmark

Patrice Quesada, International Organization for Migration

ÚVODNÍ SLOVO:

Ulrike Lunacek, místopředsedkyně Evropského parlamentu

Ve spolupráci s Evropským parlamentem a Sakharov Prize Network.

 

 

19:00 Vyrob si svůj stát obsazeno

více o filmu

Debata

Olga Abramenko, Anti-Discrimination Centre Memorial

Olena Ivantsiv, Člověk v tísni

28. 04.

19:00 Perla Afriky rezervace

více o filmu

Debata
Boniface Munyaneza, koordinátor pro oblast Great Lakes Region, Amnesty International Belgium

02. 05.

12:30 Ztraceni v Libanonu
European Committee of the Regions
Rue Van Maerlant 2, 1000 Brussels
Z bezpečnostních důvodů byly registrace uzavřeny 17. dubna. Osoby s badgem opravňujícím ke vstupu do CoR, mohou přijít bez předchozí registrace.
obsazeno

více o filmu

Debata

Wael Aleji, Christian Solidarity Worldwide

Sandra Melone, místopředsedkyně, Search for Common Ground
Ve spolupráci s Christian Solidarity Worldwide (CSW) a Search for Common Ground (SFCG).

18:00 Čtvero revolučních období
Norwegian Embassy in Belgium
Rue Archimede 17, 1000 Brussels
rezervace

více o filmu

Debata

Emma Jeblaoui, programová koordinátorka a expertka na deradikalizaci, EPD, a další hosté.
Ve spolupráci s European Partnership for Democracy (EPD).

19:00 Opozice rezervace

více o filmu

Debata

Sylvia Kay, vědecká pracovnice, Transnational Institute

Manuel Eggen, FIAN Belgium

Paige Morrow, ředitelka bruselské pobočky Frank Bold

Ve spolupráci s organizací Frank Bold.

03. 05.

19:00 Ve válečné show rezervace

více o filmu

Debata

Šimon Pánek, ředitel organizace Člověk v tísni

Sandra Melone, místopředsedkyně, Search for Common Ground

Ve spolupráci s Search for Common Ground (SFCG).

 

19:00 Škádlení Goliáše
Cinema Galeries
Les Galeries Royales Saint-Hubert, Galerie de la Reine 26, 1000 Brussels
obsazeno

více o filmu

Debata

Shaima Abu-l-Kheir, egyptská novinářka, a další hosté

Ve spolupráci s United Nations Regional Information Centre in Brussels (UNRIC), u příležitosti Světového dne svobody tisku.

04. 05.

19:00 Vítězný film
SLAVNOSTNÍ ZAKONČENÍ FESTIVALU
obsazeno