závěrečný program
Slavnostní předávání cen festivalu Jeden svět 2005

Ve středu 4. května v 19:30 proběhne ve velkém sále Městské knihovny slavnostní předávání cen letošního festivalu Jeden svět.
První cena udělovaná na tomto večeru nese jméno Rudolfy Vrby a získá ji nejlepší film v kategorii Máte právo vědět. Tuto cenu udělí porota složena nikoli z filmařů, ale z lidí, jejichž osudy reprezentují lidskoprávní a společenské problémy dnešní doby.
Následovat bude udělení Ceny Českého rozhlasu za kreativní použití hudby a zvuku v dokumentárním filmu, o níž tradičně rozhoduje porota složená z pracovníků Českého rozhlasu. Cenu předá generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík.
Diváckou cenu Plzeňského Prazdroje, za film, který se setkal s největším ohlasem u návštěvníků Jednoho světa, předá zástupce našeho – již tradičního – generálního partnera Plzeňského Prazdroje Michal Kačena.
V soutěžní kategorii krátkých filmů bude udělena Cena primátora hlavního města Prahy, o níž rozhodne porota složená z ředitelů a dramaturgů prestižních mezinárodních dokumentárních festivalů a kterou předá primátor hl. města Prahy Pavel Bém.
Snímek, který získá Cenu za nejlepší režii, vyberou členové hlavní poroty. Samotnou cenu předá generální ředitel České televize Jiří Janeček.
Členové hlavní poroty také rozhodnou o Ceně za nejlepší film. V minulém roce byla na popud pořadatelů Jednoho světa založena tradice, v rámci které tuto cenu předává ministr kultury ČR Pavel Dostál.
Součástí večera bude projekce snímku, který získal Cenu ministra kultury České republiky za nejlepší film.
Vstup na závěrečný večer je pouze na pozvánky.
Člověk v tísni - společnost při ČT, o.p.s. Sokolská 18, 120 00 Praha 2, Česká Republika Tel. +420 226 200 434, mail@oneworld.cz.