Zvláštní projekce Best of Karama Human Rights Film festival | Filmový festival Jeden svět 2013
JS na Facebook JS na Twitter JS na YouTube

Zvláštní projekce Best of Karama Human Rights Film festival


Jordánský festival o lidských právech Karama vznikl před více než třemi lety v Amánu. Svým zaměřením je v komplikovaném prostoru Blízkého východu ojedinělou akcí, která pomocí filmu otevírá debatu na citlivá témata lidských práv mezi institucemi i širokým publikem. Představuje významnou platformu pro propojování festivalů z ostatních arabských zemí.

První ročník festivalu se uskutečnil v prosinci 2010 a od té doby si získal domácí i mezinárodní renomé především díky skvělé dramaturgii, která zahrnuje hrané, dokumentární i animované filmy.

Karama (v překladu důstojnost) do svého programu zařazuje jak lokální produkci, tak významné světové filmy, s nimiž přiváží významné hosty.

Festival vede mezinárodně uznávaná filmařka Sawsan Darwaza, která je letos členkou hlavní poroty Jednoho světa. Festival Jeden svět poskytuje organizátorům jordánského festivalu soustavnou podporu a pomoc s organizací již od jeho počátků.

V rámci večera budou promítnuty tři filmy:

Projekce se zúčastní ředitelka festivalu Karama Sawsan Darwaza. Hostem debaty bude umělecký ředitel festivalu Ehab Al Khatib.

Filmy budou uvedeny v původním znění s anglickými titulky.

Přidejte se k události na Facebooku.

Program & filmy
Akce
Regiony
Press
O festivalu

Přihlášení


JS na Facebook