Co dokáže dokumentární komiks? | Filmový festival Jeden svět 2013
JS na Facebook JS na Twitter JS na YouTube

Co dokáže dokumentární komiks?

Snášenlivost je hlavním tématem letošního 15. ročníku festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Společně se zamyslíme nad možnostmi zobrazit toto téma a další související náměty prostřednictvím dokumentárního komiksu.

Účastníci workshopu si společně s výtvarníky Karlem Jeriem, Vojtěchem Maškem a Tomášem Kučerovským vytvoří krátký dokumentární komiks na téma festivalu.

Workshop je spojen s diskusí nad možnostmi komiksu popisovat svět kolem nás:

• Jaké jsou příležitosti a omezení komiksu dokumentovat skutečnost stejně jako film či literatura?
• Jaká jsou úskalí vytváření komiksu podle skutečných událostí?
• Je komiks dokumentační médium budoucnosti?

Lektory workshopu, komiksové výtvarníky, jsme poprosili o zpracování krátkého komiksu na téma Snášenlivost a prezidentská volba. Výsledky své komiksové reflexe voleb autoři představí na workshopu.

Kapacita workshopu je omezena (30 míst), zájemci prosím přihlaste se na e-mail: varianty@clovekvtisni.cz. Pořádá vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni.

 

Era. Svět, kde příležitosti a kreativita dostávají prostor


Era svět na Jungmannově náměstí poskytuje prostor kreativním lidem, kteří přicházejí s nápady, inovacemi a jsou otevřeni novým myšlenkám bez ohledu na to, zda jsou klienty Ery či ne. Cílem Ery je být u zrodu nových vizí v oblasti aktuálních společenských problémů a podpořit nové nápady v oblasti technologií, designu a umění. Třípatrový prostor obsahuje vedle bankovní zóny i kavárnu, coworkingový sál, výstavní foyer a sál pro prezentace, workshopy či kulturní představení. Denně se zde konají akce otevřené veřejnosti – přednášky významných osobností, veřejné debaty, ranní talk show či filmové projekce. Pro mimopražské nabízíme živé přenosy z vybraných akcí.

Program & filmy
Akce
Regiony
Press
O festivalu

Přihlášení


JS na Facebook