Porota One World Social Innovation | Filmový festival Jeden svět 2012
Ministerstvo kultury ČR Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie Magistrát hlavního města Prahy Česká televize MEDIA Desk
Úvodní strana

Porota One World Social Innovation

Camilla Hawthorne

USA
 
Camilla Hawthorne je ředitelkou Iniciativ digitálních médií v Rádiu Svobodná Evropa (RFE). Vystudovala Mezinárodní vztahy a africká studia na Brownově univerzitě v USA. Byla stipendistkou programu Liman Public Interest Law Fellowship a výzkumníkem na Watson Institute for International Studies. Své zkušenosti získala také díky spolupráci s novináři ze zemí jako Venezuela, Kambodža, Rusko a Írán. V rámci RFE spolupracuje s žurnalisty z celého světa na přípravě strategií pro využití nových médií, crowdsourcingu (novotvar dělby práce, při které se úkol zadá blíže nespecifikované skupině lidí jako všeobecná výzva), mobilních telefonů a jiných moderních prostředků komunikace při sdělování zpráv a zapojení veřejnosti.

 

 

 

Ondřej Zapletal

Česká republika

Ondřej Zapletal je ředitelem Nadace Vodafone Česká republika, která se zaměřuje na rozvoj neziskového sektoru v ČR. Vystudoval Filozofickou fakultu UK v Praze a Simon Fraser University ve Vancouveru. V minulosti působil v Mezinárodní organizaci pro migraci v Ženevě a jako humanitární pracovník organizace Člověk v tísni v Afghánistánu, na Šrí Lance, v Barmě a dalších rozvojových zemích. V současné době působí v Nadaci Vodafone, mezi jejíž hlavní programy patří projekt Rok jinak, napomáhající přenosu know-how z komerčního do neziskového sektoru, a program Inovace pro společnost, podporující využití moderních technologií ve společensky prospěšných projektech. Příkladem jsou mimo jiné navigační centrum pro nevidomé, přepis mluvené řeči pro neslyšící nebo dohledová péče pro seniory. Nadace Vodafone také každoročně vyhlašuje soutěž pro neziskové organizace o nejlepší nápad na mobilní aplikaci, která pomáhá.

 

Gregory Asmolov

Rusko

Gregory Asmolov je v současné době doktorandem programu Nová média, inovace a gramotnost na London School of Economics and Political Science. Vystudoval obor globální komunikace na George Washington University ve Washingtonu a bakalářský titul získal na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě. Pracoval pro hlavní ruské noviny Kommersant a Novaja Gazeta a také jako editor a analytik pro izraelskou televizi. Byl konzultantem novomediálních projektů Světové banky a Internews Network a pracoval jako asistent výzkumu v Berkmanově centru na Harvardské univerzitě. Je přispěvatelem Runet Echo, projektu Global Voices Online se zaměřením na ruský internet a spoluzakládal Mapu pomoci, crowdsourcingovou platformu pro lepší koordinaci pomoci obětem rozsáhlých požárů v Rusku v roce 2010, která získala v Rusku ocenění za nejlepší projekt Národní ceny internetu v kategorii Stát a společnost. Tento projekt byl také vítězem loňského ročníku sekce One World Social Innovation.
 

Program & Akce

Filmy & Ceny

Industry

    Regiony

    Press

    O festivalu