Pro návštěvníky | Filmový festival Jeden svět 2011
VŠEM - Vysoká škola ekonomie a managmentu Ministerstvo kultury ČR Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie Magistrát hlavního města Prahy Česká televize MEDIA Desk

Pro návštěvníky

Na jakých místech v Praze se bude konat Jeden svět?

Pražské festivalové centrum bude již tradičně sídlit v kině Lucerna. Dalšími festivalovými kiny budou Světozor, Divadlo Archa, Atlas, Francouzský institut, Městská knihovna, Ponrepo a Evald. Presscentrum a guest servis najdete v Langhans Galerii. Všechny adresy a kontakty najdete v sekci Kina. Vedle festivalových kin se budou na různých místech konat také projekce dobrovolných týmů – Do It Yourself.

 

Kde koupím vstupenky? 

Vstupenky na filmové projekce bude možné zakoupit ve všech pokladnách festivalových kin za 80 Kč. Předprodej pro pražskou část festivalu začne 1. března 2011.  V každém kině lze zakoupit pouze vstupenky na představení v daném kině. NENÍ tedy možné například koupit ve Světozoru vstupenku do Atlasu.

Informace o prodeji lístků v jednotlivých městech mimo Prahy čtěte přímo v sekci Regiony.

 

Kde koupím diváckou akreditaci a jak funguje?

Divácká akreditace stojí 450 Kč a bude v prodeji od 8. března od 14 hodin výhradně ve festivalovém centru v kavárně kina Lucerna (tedy NELZE ji pořídit v jednotlivých kinech). Akreditace je platná vždy s platnou vstupenkou v hodnotě 0,- Kč, kterou si nejdříve den předem a nejpozději 30 minut před začátkem vybrané projekce musíte vyzvednout v pokladně daného kina. Důvodem je fakt, že počet volných  vstupenek pro akreditované v kinech je omezen. Na akreditaci je možné vyzvednout pouze tři vstupenky denně, o víkendu čtyři. Na jednu akreditaci lze vyzvednout vždy jen jeden lístek na konkrétní projekci (pravidlo jedna akreditace = jeden lístek). Při vstupu do sálu je nutné předložit akreditaci i vstupenku. Akreditace je nepřenosná.

Akreditace s platným lístkem umožňuje vstup do těchto festivalových kin: Divadlo Archa, Atlas – velký sál, Lucerna, Městská knihovna, Světozor – velký sál.

 

Akreditace pro členy Klubu přátel Člověka v tísni

Pro členy a členky Klubu přátel Člověka v tísni jsme připravili akreditaci na festival zdarma. K vyzvednutí bude v kavárně kina Lucerna každý festivalový den od 14 do 20 hodin (8. března jen do 18 h). Pro zaslání akreditace na projekce mimo Prahu nám napište na adresu kp@clovekvtisni.cz s předstihem deseti dnů.

 

Jsou filmy na festivalu uváděny v češtině?

Všechny filmy jsou na festivalu uváděny zároveň v anglické i české jazykové verzi – filmy mají buď české znění s anglickými titulky nebo anglické znění s českými titulky, případně cizí znění s anglickými titulky a českými podtitulky. 

Jedinou výjimku představuje blok pro děti Jeden svět dětem, který je jen pro české diváky (filmy pro děti jsou dabované do češtiny).

 

Je přístup do kin bezbariérový?

Bezbariérová kina jsou tato kina: Archa (výtah), Evald (výtah), Městská knihovna (výtah), Francouzský institut (výtah) a Světozor (schodolez). V ostatních festivalových kinech (Atlas, Ponrepo, Lucerna) bohužel bezbariérový přístup není. 

Slevy pro ZTP a ZTP/P závisí na pravidlech v jednotlivých kinech.